Kim jesteśmy?

Ogrody Zmian zostały założone w 2009 roku przez czwórkę psychologów i przyjaciół: Małgorzatę Horn-Scheiner, Mateusza Golę, Bartosza Szymczyka oraz Annę Owczarską-Osinską. Z czasem do zespołu dołączyli Monika Miciak i inni psychterapeuci kształceni, zdobywający doświadczenie i pracujący w akredytowanych przez wiodące organizacje terapeutyczne ośrodkach. Wielu z nich zajmuje się psychologią i psychoterapią także naukowo wzbogacając zespół Ogrodów Zmian o najnowszą wiedzę.

Łącznikiem ze światem najbardziej aktualnej wiedzy z dziedziny psychoterapii i neuropsychologii pozostaje dla nas dr Mateusz Gola, współzałożyciel Ogrodów Zmian, a obecnie nasz przyjaciel pracujący naukowo na University of California San Diego w USA.

W Ogrodach Zmian świadczymy pomoc indywidualną (psychoterapię indywidualną i grupową, konsultacje psychologiczne) oraz koncentrujemy się na pomocy Rodzinie – konsultacjach wychowawczych, terapii par, terapii rodzin i warsztatach dla rodziców.

Doświadczenie w psychologii międzykulturowej pozwala nam pracować z cudzoziemcami w języku angielskim, niderlandzkim i francuskim, z parami i rodzinami dwukulturowymi oraz wspierać osoby na emigracji i powracające do kraju. W razie konieczności podejmujemy się pracy na odległość z wykorzystaniem video on-line, np. przez Skype.

Jesteśmy otwarci na różnorodność. Pracujemy z osobami i parami heteroseksualnymi, homoseksualnymi, biseksualnymi, transpłciowymi, poszukującymi swojej tożsamości; z osobami starszymi i młodymi dorosłymi oraz młodzieżą i dziećmi. Ze wszystkimi osobami niezależnie od religii.

  • Kompleksowa pomoc w jednym miejscu. Czasem zdarza się, że potrzebujesz pomocy psychologicznej dla siebie, terapii par dla waszego związku przechodzącego kryzys, konsultacji wychowawczych dla Was jako rodziców nastolatka i wsparcia dla dziecka, które przechodzi przez trudny okres. U nas pomoc psychologiczną otrzyma cała rodzina

  • Skoncentrowanie na rozwiązaniach. Nie uważamy, że zadaniem terapii jest tylko rozumienie. Rozumienie prowadzić ma do zmiany. Razem będziemy poszukiwać takich zmian, które będą miały znaczenie dla Twojego życia, będą trwałe i wniosą nowe możliwości.

  • Wsparcie pełne współczucia. Zmiana nie jest łatwa, więc staramy się ułatwić proces zmiany. Zależy nam, by psychoterapia była dla Ciebie doświadczeniem pełnym szacunku, ciepła i wsparcia.

W Ogrodach Zmian:

Należymy do towarzystw terapeutycznych

Nasze oddziały

Obecnie nasze gabinety mieszą się na Saskiej Kępie w kamienicy przy ul. Dąbrowieckiej 32 oraz w Międzylesiu, przy Instytucie Pomniku Centrum Zdrowia Dziecka, al. Dzieci Polskich 20, w budynku bocznym, w którym znajduje się hotel Patron.

Naszym celem jest dostarczanie usług najlepszej jakości w odpowiednich, wygodnych warunkach. Staramy się, by przestrzeń naszych gabinetów zachęcała do podejmowania trudnej pracy, jaką jest praca nad sobą.

Poszukujesz terapii par, terapii rodzin lub psychoterapii indywidualnej?

Zaufaj naszemu zespołowi psychologów!

Skontaktuj się z nami