Profesjonalna pomoc psychologiczna | Warszawa: Saska Kępa i Międzylesie | Skontaktuj się z nami! +48 660 871 606 |kontakt@ogrodyzmian.pl

O nas

Home/O nas

Kim jesteśmy?

Ośrodek Naukowo-Terapeutyczny Ogrody Zmian to zespół psychologów świadczących pomoc psychologiczną i psychoterapię. Pracujemy w Warszawie, w dwóch ośrodkach: w Międzylesiu (do lipca 2014 w Wesołej – Starej Miłosnej) oraz na Saskiej Kępie, a także online.

Ogrody Zmian zostały założone w 2010 roku przez czwórkę psychologów i przyjaciół: Małgorzatę Horn-Scheiner, Mateusza Golę, Bartosza Szymczyka oraz Annę Owczarską-Osińską. Z czasem do zespołu dołączyli psychologowie i terapeuci kształceni, zdobywający doświadczenie i pracujący w akredytowanych przez wiodące organizacje terapeutyczne ośrodkach. Wielu z nich zajmuje się psychologią i psychoterapią także naukowo wzbogacając zespół Ogrodów Zmian o najnowszą wiedzę.

W Ogrodach Zmian świadczymy pomoc indywidualną (psychoterapię, konsultacje psychologiczne), ale koncentrujemy się na pomocy Rodzinie – konsultacjach wychowawczych, terapii par, terapii rodzin i warsztatach dla rodziców.

Doświadczenie w psychologii międzykulturowej pozwala nam pracować z cudzoziemcami w języku angielskim,  francuskim i hiszpańskim oraz wspierać osoby na emigracji i powracające do kraju.

Nasza oferta kierowana jest przede wszystkim do mieszkańców okolic takich jak: Międzylesie, Anin, Stara Miłosna, Wesoła, Sulejówek, Anin, Helenów, Halinów, Zagórze, Wiązowna, Góraszka, Rembertów, Marysin i cały obszar gmin Wawer i Wesoła, a także Saska Kępa, Gocław, Gocławek i Grochów. Zapraszamy także mieszkańców innych dzielnic Warszawy i okolic. W ofercie Ogrodów Zmian każdy znajdzie coś interesującego dla siebie i swojej Rodziny.

image_3b

Należymy do wiodących towarzystw terapeutycznych

logo-ptp Przechwytywanie 2Przechwytywanie ptpib   

Nasza nowa siedziba

Ogrody Zmian od 1 lipca 2014 działają w Międzylesiu
Ogrody Zmian od 1 lipca 2014 działają w Międzylesiu
Obecnie (od 1 lipca 2014) nasze gabinety mieszą się w Międzylesiu w dawnym pałacu Chrzanowskiego. Na Saskiej Kępie Ogrody Zmian mieszczą się w kamienicy przy Francuskiej 22.

Oferowane formy pomocy psychologicznej


Psychoterapia indywidualna polega na stałych spotkaniach z psychoterapeutą. Częstotliwość zależna jest od trudności oraz od celów, jakie wspólnie wyznaczamy, lecz zazwyczaj są to 50 minutowe spotkania odbywające się raz w tygodniu. Czas trwania całej psychoterapii zależny jest od ustalonych celów i zwykle wynosi od kilku tygodni, do kilku, czasem kilkunastu miesięcy. Więcej o psychoterapii indywidualnej…
  • Psychoterapia jest pomocna w trudnościach emocjonalnych, przeżywaniem kryzysów i konfliktów
  • Psychoterapia jest formą leczenia m.in. zaburzeń nastroju (depresja, dystymia), zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, zaburzeń lękowych (lęk uogólniony, fobie, lęk społeczny) czy zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia)
  • W Ogrodach Zmian nie prowadzimy specjalistycznej terapii uzależnień od substancji (alkohol, narkotyki), ale pracujemy z osobami cierpiącymi z powodu uzależnień behawioralnych (hazard, internet, pornografia, uporczywe nawyki

Koncentrujemy się na pomocy Rodzinie. Uważamy, że wsparcie rodziców poprzez konsultacje wychowawcze, terapię par lub terpię rodzin może być najlepszą formą wprowadzenia zmiany, rozwiązania konfliktu i leczenia objawów.

Zajmujemy się również Psychoterapią Indywidualną. Leczymy między innymi depresję, zaburzenia lękowe, takie jak fobie, lęk uogólniony, zespół lęku panicznego, pomagamy rozwiązać konflikty, uporać się z emocjami.

W naszej ofercie:

Skontaktuj się z nami!

Poszukujesz terapii par, terapii rodzin lub psychoterapii indywidualnej?

Zaufaj naszemu zespołowi psychologów!
Skontaktuj się z nami!