depresja

23 lutego 2014 to Ogólnopolski dzień walki z depresją. Nieleczona depresja jest chorobą niebezpieczną, mogącą kończyć się śmiercią. WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) traktuje depresję jako czwartą najbardziej niebezpieczną chorobę ludzkości.

Z tej okazji Ogrody Zmian oferują możliwość zapisania się na bezpłatną konsultację z psychologiem. Dla osób, które doświadczają trwającego dłużej niż 2 tygodnie obniżenia nastroju, smutku, trudności z koncentracją, poczucia braku własnej wartości, braku wiary w przyszłość, trudności ze snem (nadmiernej senności lub bezsenności), trudności z apetytem, czy myśli samobójczych, konsultacja może być okazją do porozmawiania o objawach i zdobycia informacji casino o możliwościach dalszej pomocy.

Konsultacje będą odbywały się 3 i 4 marca 2014 na Saskiej Kępie w godzinach 10, 11, 12  oraz w Starej Miłosnej, 6 marca o godzinie 11, 12 i 13. Konieczne zapisy telefoniczne w tygodniu od 24 lutego do 1 marca. Prosimy przy zapisie podać hasło: „Dzień Walki z Depresją”.

Niezależnie od konsultacji polecamy wszystkim osobom zmagającym się ze smutkiem książkę nauczycielki wielu psychologów z naszego zespołu, dr Ewy Habrat-Pragłowskiej pt. O depresji, o manii, o nawracających zaburzeniach nastroju, która jest dobrym poradnikiem zmagania się z naszym nastrojem.